דיקור סיני בזמן הריון

אשה בטיפול דיקור סיניהריון הוא משאת נפש של כמעט כל אישה – אבל גם תשעה חודשים לא קלים, בלשון המעטה, שבמהלכם עובר הגוף שינויים דרמטיים. דיקור סיני בהריון הוא טיפול אפקטיבי להפליא המסייע לנשים רבות להפוך את התקופה ליפה במיוחד, ולחוות את ההריון כ- 9 חודשים של שכרון חושים חיובי וקליל, וכך לקבל את פני הרך שיוולד במלוא הכוחות.

שינויים במהלך ההריון

ראשית, כמובן, משקל הגוף עולה, כשאצל חלק מהנשים מדובר בקילוגרמים רבים ואצל אחרות בפחות. שנית, נרשמת עלייה ניכרת ברמת הפרוגסטרון והאסטרוגן, ואלה משפיעים על מערכות רבות בגוף. מערכת העצבים, למשל, הופכת רגישה יותר ועל כן התופעה הידועה של מצבי רוח מתחלפים ועוצמתיים. בתחילת ההיריון ישנה עייפות רבה ובמקרים מסוימים גם בחילות והקאות (שכמובן ניתן לצמצם אותן משמעותית בזכות דיקור סיני בהריון). שינוי נוסף הוא התרחבות כלי הדם וזרימת דם רבה יותר אל איברים שונים, ובפרט הרחם, וגם מערכת העיכול חווה תמורות של ממש – ובפרט תיאבון מוגדל וצרבות. מתן שתן תכוף יותר גם הוא תופעה ידועה במהלך הריון, כך גם התכווצויות שרירים בעיקר ברגליים ותחושת נימול וכמובן שכל היציבה משתנה.

על כל אלה יש להוסיף את השינויים הרגשיים והמנטליים, שהרי כל הריון משנה לחלוטין את כל מהלך החיים ובעיקר מעורר גם אי ודאות מסוימת בקשר לעתיד לבוא. דיקור סיני בהריון מסייע להפחית במידה משמעותית את המתח והחרדה המתלווים לאי ודאות זו, ותורם למעבר התקופה הרגישה בצורה רגועה ככל האפשר.

מה עושה דיקור סיני בהריון?

שינה טובה יותר בזכות הדיקור הסיניכל התופעות הנ”ל זוכות למענה במהלך דיקור סיני בהריון. ישנן נקודות דיקור סיני שתורמות להפחתה דרמטית של הבחילות וההקאות, נקודות אחרות ימנעו מצב של יתר לחץ דם וגם כאבי הגב מופחתים עד מתפוגגים הודות לדיקור סיני בהריון.

דיקור סיני יעיל גם כנגד התכווצויות שרירים, ובאופן כללי מבטיח זרימת צ’י תקינה בכל הגוף גם לאחר השינויים הדרמטיים שחלו בו.

לא רק דיקור סיני בהריון מסייע לעבור את תשעת החודשים בצורה מוצלחת, אלא גם רפואה סינית באופן כללי – גם טיפולי טווינה, שמגיעים אל המרידיאנים דרך אותן נקודות הדיקור אך לא עם מחטים אלא באמצעות טיפול בעיסוי, משפרים משמעותית את התחושות הפיזיות והנפשיות של האישה ההרה.

דגשים

שימו לב! ישנן נקודות דיקור שעלולות לגרום להפלה טבעית. חשוב מאוד מאוד – ולמעשה מדובר בצורך קריטי – לפנות אך ורק למטפל מוסמך, בעל תעודות המעידות על לימודי רפואה סינית במוסד רציני במיוחד, ושבאמתחתו ניסיון עשיר במיוחד בדיקור סיני בכלל, ובדיקור סיני בהריון בפרט!

בנוסף, רצוי מאוד להתחיל עם טיפולי דיקור סיני רק לאחר סוף השליש הראשון של ההריון, כשהסיכון להפלה טבעית יורד דרמטית.

דיקור סיני מומלץ מאוד גם כהכנה ללידה, לקראת סוף ההיריון. הוא מסייע להיפוך מצג עכוז למצג ראש כדי להקל על הלידה, מזרז לידה כשהיא מתעכבת יתר על המידה ובעיקר תורם להגמיש את האגן ואת צוואר הרחם כדי להכין אותם לחוויה האדירה של הלידה.

הקשר בין רפואה סינית ופוריות הוא ידוע ואף יש לכך אסמכתאות מדעיות הודות למחקרים שונים שנערכו בקרב נשים שעברו טיפולי הפריה חוץ גופית. מסתבר שסיכוייהן של נשים שבמקביל ל- IVF נהנו מטיפול בדיקור סיני היו גבוהים משמעותית מאלה של נשים שלא קיבלו טיפול כזה במקביל ל- IVF.

כמובן שנשים שעברו טיפול בדיקור סיני כדי להתעבר ישמחו ליהנות גם מדיקור סיני בהריון כדי להבטיח לידה קלה והורות בריאה.

נושאים נוספים: דיקור סיני והתפתחות תינוקות.