דיקור סיני לאחר ניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן היא ניתוח פלסטי פופולארי מאוד, בין השאר בזכות העובדה שאחוזי ההצלחה שלו גבוהים מאוד (וגם בגלל אורח החיים המערבי שמייצר עודפי שומן, בין אם נרחבים בכל הגוף ובין אם נקודתיים – כשאלה הנקודתיים הם המתאימים ביותר להעלמה באמצעות ניתוח שאיבה).

ההשתכללות הבלתי פוסקת של ההליך הכירורגי (שנמצא בשימוש כבר מאז 1974) והמיומנות הגבוהה של המנתחים הפלסטיים בימינו מבטיחים כאמור אחוזי הצלחה גבוהים וברוב המקרים סיבוכים מינימליים, אם בכלל, אולם גם כך מדובר בניתוח לכל דבר (שלעיתים מתבצע בהרדמה מקומית ובמקרים אחרים בהרדמה מלאה – בהתאם להיקף השומן שיש לשאוב ולשיטה הנבחרת), וכמו כל ניתוח הוא גורם לגוף טראומה בלתי מבוטלת. דיקור סיני מאפשר לגוף להתאושש במהירות ולאדם שעבר שאיבת שומן ליהנות מהתוצאות ומשיפור כללי בדימוי העצמי ובתחושות השונות.

כיצד מתבצעת שאיבת שומן?

שאיבת שומן מתאימה לסילוק תאי שומן באזור ספציפי בגוף, כשהאזורים ה”פופולאריים” הם הבטן והמותניים, הירכיים, הזרועות, הסנטר והישבן.

מומלץ לעבור את הניתוח בגיל צעיר יחסית, עד סביבות 40-50, כשהעור עדיין מתוח וסילוק תאי השומן המיותרים לא גורם לו להיות מדולדל, רפוי ובלתי אסתטי.

שתי השיטות העיקריות לביצוע שאיבת השומן נקראות טומסנט וקנולה רוטטת, כשבשיטת טומסנט מוזרק לאזור המנותח חומר שכולל הן משככי כאבים והן ממיסי שומן, כך שלרופא המנתח קל יותר לסלק שומן מיותר מהגוף ולמנותח פחות כואב, ואילו בשיטת קנולה רוטטת הצינורית המשמשת לשאיבת השומן מסייעת גם בפירוק השומן (בזכות הרטט). בשיטה הראשונה ניתן לוותר על הרדמה מלאה, אם כי מדובר בניתוח ממושך שאורך כ- 4 עד 5 שעות.

כך או כך לאחר הניתוח וההתאוששות מומלץ להקפיד על אורח חיים בריא, כזה המשלב תזונה נכונה עם פעילות גופנית נאותה, וגם דיקור סיני כחלק בלתי נפרד מהשגרה יעצים מאוד את האימפקט של ההליך הכירורגי.

סיבוכים בעקבות השאיבה

במהלך הניתוח מאבד הגוף גם דם ונוזלים, ובעיקר המוגלובין. אובדן זה עלול להחליש את הגוף ולפגוע במנותח, וחשוב מאוד לשים לב לכך ולכל נורת אזהרה המעידה על סיכון (בשל סיבה זו גם מוגבלת שאיבת השומן לעד 6 ליטרים בלבד).

סיבוכים נוספים הם כאלה המאפיינים כל ניתוח פלסטי ובעצם כל ניתוח שהוא: זיהומים, דימומים, בצקות באזור הנשאב, רגישות יתר או אובדן תחושה.

כיצד דיקור סיני מסייע לגוף להתאושש?

דיקור סיני בעקבות שאיבת שומן הוא דרך מצוינת לסייע לגוף להתאושש במהירות מהטראומה שעבר, ולמעשה מומלץ לעבור טיפול מתקדם זה, הנשען כמובן על מסורת ארוכת ימים במיוחד (אלפי שנים), באופן שוטף לאחר השאיבה, על מנת לחזק את הגוף ואת הנפש ובאופן כללי לשפר את איכות החיים.

בשלב ראשון מסייע הטיפול בדיקור להתמודד עם תופעות הלוואי הבלתי נמנעות שצצות אחרי הניתוח (הכאבים, הנפיחות, הדימומים והזיהומים אם ישנם וכו’). בנוסף, הודות למחטים הזעירות שמפוגגות חסימות בזרימת הצ’י במרידיאנים השונים, משתפר פלאים מראה העור באזור המנותח והתוצאות של הניתוח באות לידי ביטוי מהר יותר – ויפה יותר.

תועלת חשובה נוספת של הדיקור הסיני, ובפרט אם הוא הופך לשגרה, היא הפגת מתחים: לאחר כל ניתוח פלסטי ישנם באופן טבעי לא מעט לחצים ומתחים, ובפרט ישנו החשש שמא הניתוח לא הגשים במלואו את החלום (ובאופן ספציפי לגבי ניתוח שאיבה של שומן – שהאזור המנותח עדיין לא יהיה אסתטי לחלוטין). בנוסף ייתכנו פערים כאלה ואחרים בין הציפיות לפני הניתוח לבין התחושות בעקבותיו, וגם פערים אלה עלולים ליצור מתחים ואף מפחי נפש – דיקור סיני מסייע להפיג אותם ובכך להבטיח דימוי גוף משופר ותחושות חיוביות יותר באופן כללי.

מידע נוסף בנושא באתרו של ד”ר איצקסון – מנתח פלסטי מהמנוסים והמצליחים בישראל: http://www.dr-icekson.co.il/