דיקור סיני מיוחד לתינוקות

תינוק בריא הוא תינוק מאושרתינוקות הם בבת עינינו ואנחנו מוכנים לעשות הכל כדי שהם יהיו בריאים ומאושרים וכדי שהם יצמחו ויתפתחו כהלכה.

דיקור סיני לתינוקות הוא דרך נהדרת לחזק את התינוק ולהכין אותו להתמודדות עם המזיקים הרבים בעולמנו. תינוקות שעוברים טיפול בדיקור סיני הם לא רק בריאים יותר (בזכות מערכת חיסונית איתנה) אלא גם חסינים יותר נפשית ובכלל נהנים מרווחה גבוהה יותר באופן משמעותי.

ישנם שני מחסומים עיקריים ביחס לטיפולי דיקור סיני לתינוקות: האחד, החשש הקמאי של רבים מאיתנו מפני מחטים, והשני, החשש של רבים מאיתנו כי רפואה סינית בכלל, ודיקור סיני בפרט, אינם באמת אפקטיביים.

רפואה סינית לגיל הרך

רפואה סינית קיימת בעולם מזה אלפי שנים – והביאה מזור לדורות על גבי דורות של בני אדם, כולל תינוקות וילדים. כמובן שרפואה סינית לילדים היא ענף בפני עצמו, ומטפלים בדיקור סיני לתינוקות עוברים הכשרה מיוחדת כדי לטפל בפעוטות.

דיקור סיני לתינוקות מחייב תשומת לב מיוחדת, שהרי תינוקות הם רגישים מאין כמותם וקולטים היטב כל ניואנס סביבם (גם כשהם חולים) – ועל כן חשוב שהמטפל יהיה מצויד בכלים המתאימים לשם יצירת קשר מכיל, רך ומגונן עם התינוק, ויקנה לו תחושות ביטחון ומוגנות. בנוסף חשוב גם שהקליניקה עצמה תהיה נעימה במיוחד כדי שהתינוק יחוש בה בנוח (אגב, בימינו ניתן למצוא גם חברות המציעות דיקור סיני לתינוקות בביקורי בית – אופציה מצוינת לפוגג חששות של התינוקות ושל הוריהם, ולאפשר טיפול במקום מוכר).

דיקור סיני לתינוקות – בטוח וללא כאב

דיקור סיני לתינוקות אינו כואבאמהות שחוו דיקור סיני בהריון נוטות כמובן יותר מהורים אחרים להביא את תינוקותיהם למטפל בדיקור סיני שכן הן כבר יודעות היטב מהן היכולות של טיפול שכזה, ובנוסף הן יודעות כי על מטפל מקצועי ואיכותי ברפואה סינית ניתן לסמוך בעיניים עצומות ולהפקיד בידיו את האוצר הגדול ביותר שלהן.

הורים אחרים, שטרם חוו טיפול בדיקור סיני, צריכים לדעת כי דיקור סיני לתינוקות (כמו גם דיקור סיני לבני גילאים אחרים, כמובן) אינו כרוך בכאב (על אף האסוסיאציה הראשונית המתלווה להחדרת מחט אל הגוף). המחטים, בפרט בדיקור סיני לתינוקות, הן דקיקות וכלל לא מכאיבות, והתחושה הרווחת במהלך טיפול בדיקור סיני היא של שלווה נעימה המתפשטת בגוף. כמובן שהמחטים המשמשות בעת דיקור סיני לתינוקות הן חד פעמיות וסטריליות לחלוטין כדי להגן על גופו הכה רגיש של הפעוט.

חשוב גם לדעת כי בניגוד לתרופות, שעלולות להתלוות אליהן תופעות לוואי, דיקור סיני לתינוקות (כמו רוב שיטות הטיפול המצטופפות תחת ההגדרה “רפואה משלימה“) אינו מלווה בתופעות שליליות כלשהן.

באילו מצוקות מטפל דיקור סיני לתינוקות

שיעולים שלא פוסקים, חום, דלקות אוזניים ועיניים, ליחה, נזלת מסיבית ובעיות הקשורות למערכת העיכול (כאבי בטן, גזים וכו’) נראים בעינינו כחלק בלתי נפרד מחייו של כמעט כל תינוק, אבל אין שום סיבה שהתינוק יסבול!

דיקור סיני לתינוקות לא נלחם בסימפטומים (כמו תרופות שמעניקות הקלה זמנית, אך מחלישות את הגוף ובסופו של דבר מקצרות את הזמן עד לפרוץ המצוקה הבאה), אלא מחזק את המערכת החיסונית ואת כל מערכות הגוף כך שהתינוק מסוגל להתמודד עם כל דבר כמעט. דיקור סיני לתינוקות יעיל גם במקרים של בעיות התפתחות ובגילאים מבוגרים מעט יותר לטיפול בהפרעות התנהגות שונות.

מטפלים המבקשים להתמחות בדיקור סיני לתינוקות (או באופן כללי ברפואה סינית לגיל הרך) יתעמקו כבר במהלך לימודי רפואה סינית במאפיינים הייחודיים של גוף התינוק ונפשו, וכמובן יצפו בטיפולי דיקור לתינוקות ויתנסו בטיפולים כאלה בעצמם תוך כדי פיקוח והדרכה – על-מנת לרכוש את המיומנות החשובה הזו.

תוספות לדיקור סיני לתינוקות

לצד הדיקור, ימליצו במקרים רבים מטפלים ברפואה סינית גם על תזונה מאוזנת ובריאה, ובפרט על הפחתת הסוכרים המזיקים.