האם דיקור סיני לתינוקות יכול להשפיע על התפתחות התינוק?

תינוקות וילדים חשופים למחלות רבות, והעובדה שגופם גדל ושעוברים עליהם התמודדויות לא פשוטות, לא מקלה על ההחלמה ממחלות. דיקור סיני, שמעצם טבעו מעדיף איזון, הרמוניה וסדר, יכול לסייע בהתמודדות עם מגוון בעיות בריאות ואפילו להשפיע לטובה על התפתחות תינוקות.

דיקור סיני – חיזוק לקטנים ולגדולים

הרפואה הסינית מאמינה גדולה בהרמוניה ואיזון. מחלות רבות, קשיים רגשיים והתפתחותיים, חרדות, קשיי שינה, מיחושים שונים, דלקות, עייפות, עם כולם מתמודדת בהצלחה הרפואה הסינית. דיקור סיני נועד, פעמים רבות לנקות את הגוף מהשפעות שליליות של תזונה לא מתאימה, מנוחה טבעית בלתי מספקת, סטרס. רק לאחר ניטרול גורמים המפריעים לגוף ולמערכת החיסונית, לבצע עבודתם בצורה טובה יותר מכל רופא, יוכל הגוף לרפא את עצמו באופן טבעי ותוך כדי כך גם “לאמן” בצורה הטובה ביותר את מערכת החיסון להתמודד אם מחלות שונות בעתיד.

הדבר נכון לגבי מבוגרים ונכון שבעתיים לגבי ילדים צעירים ואף תינוקות. התפתחות תינוקות לא רק שאיננה מופרעת מטיפולי דיקור סיני אלא להיפך, השפעת חיזוק הגוף משמעה התמודדות עם מחלות במהירות רבה יותר, וגם תחושה כללית טובה יותר. יש הטוענים שהתגברות עצמית על מחלות עשויה אפילו גם את ביטחונו העצמי של הילד, וילד שבטוח בעצמו – הוא שמח יותר, בריא ומאושר.

בנקודה זאת חשוב להבהיר: אסור בשום פנים ואופן לזנוח את הטיפול ברפואה המערבית ואת הביקור אצל רופא המשפחה. במקביל, אסור להתעלם מהתחושה הפנימית הקיימת, לא פעם, בקרב הורים, לגבי הדרך המתאימה ביותר לילדיהם. התפתחות תינוקות כהלכתה, התגברות על מחלות גופניות ועל מצבים של עודף או חוסר באנרגיה, יכולים לקבל מענה בכמה דרכים ובכל מקרה של ספק חשוב לפנות לרופא המשפחה, במקביל לטיפולי דיקור סיני –  לקריאה מורחבת בנושא התפתחות תינוקות לחצו כאן.

מתי נפנה לעזרת הדיקור

דיקור סיני יכול לתת מענה למגוון רחב של מצבים. אצל תינוקות וילדים קטנים, אשר מערכת החיסון שלהם עדיין לומדת וצריכה להתחזק, ישנן תקופות שבהן הם חשופים במיוחד להתפרצות מחלות. לעיתים רבות מדובר בשילוב של גורמים פיסיולוגיים ונפשיים כאחד. התחלה של מסגרת חדשה (פעוטון, מעון, גן ילדים), שלב חיוני של התפתחות תינוקות והפיכתם לבוגרים יותר, פיסית ונפשית, מלווה בחשיפה מוגברת לגורמי סיכון. חיידקים, ווירוסים, לחץ נפשי, ריחוק מהבית ומההורים, אי וודאות, כולם עלולים להביא לעלייה בשכיחות מחלות. גם תקופות של חוסר איזון בבית, בשל סיבות שונות, למשל כלכליות, בעיות תקשורת, וויכוחים קולניים בין ההורים, עשויים להזיק ואף לפגוע בתהליך הטבעי של התפתחות תינוקות. דיקור סיני ורפואה סינית בכלל, המאמינים באיזון והרמוניה, בשחרור חסימות אנרגטיות וגם בטיפול מונע, הם כלים נפלאים לחיזוק הגוף והנפש כבר בגיל צעיר ביותר.

טיפולי דיקור סיני לתינוקות יכול להקל מצבי התפרצות של חום גבוה (אם כי יש לציין שהסינים מאמינים שלחום, במידה מסויימת, השפעה מיטיבה על ההבראה ממחלה); התמודדות עם מחלות בדרכי הנשימה, דלקות ואלרגיות; דיקור סיני יכול לעזור בהתמודדות עם היפראקטיביות, עצבנות ובעיות של שינה בלתי סדירה; ניתן להיעזר בדיקור סיני גם במגוון בעיות התפתחותיות, בהתפתחות ילדים צעירים ואף התפתחות תינוקות.

מחט – לא רק המילה קטנה

טיפולי דיקור סיני אינם כרוכים כלל בכאב. דיקור ילדים ותינוקות שונה במעט מזה של מבוגרים והוא מותאם במיוחד למזג של הגילאים הצעירים, החם יותר מזה של המבוגרים. השוני בין מבוגרים לבין תינוקות מצריך שימוש במחטים קטנות במיוחד, ובתהליך קצר להפליא, מה שאומר טיפול של לא יותר משתיים עד שלוש דקות בממוצע. המחט איננה חודרת עמוק, והיא משיגה את התוצאות הרצויות בלי כאבים ובלי תופעות לוואי.