רפואה סינית והשפעתה על התזונה

יש קשר חזק בין רפואה סינית ותזונהרפואה סינית ותזונה הם כמו יין ויאנג, שכן תזונה נכונה היא חלק בלתי נפרד מרפואה סינית. כבר ברפואה סינית עתיקה הצטבר ידע רב אודות הקשר בין רפואה סינית ותזונה, הודות להתעמקות בלתי מבוטלת בנושא (מתוך הבנה שלמזון שנכנס לגופנו השפעה ניכרת על הצ’י שלנו), ולמעשה, מכל השיטות ששוכנות תחת כנפי ההגדרה “רפואה משלימה” ברפואה סינית יש את ההתמקדות הרבה ביותר בתזונה.

עקרונות בסיסיים של רפואה סינית ותזונה

רפואה סינית ותזונה לא מחלקת את המאכלים על פי אבות המזון שהם מכילים, אלא על פי קריטריונים אחרים: צבע, טעם, איכות, אנרגיה ותנועה – וכן על פי האיברים המושפעים מכל מאכל.

דוגמה טובה לחשיבות הצבע היא שעועית לבנה ושעועית אדומה – לשתיהן אותו הרכב תזונתי פחות או יותר, ולכאורה אין הבדל ביניהן, אבל על פי רפואה סינית האחת מקררת את הכליות ואילו רעותה מחממת את הכליות; הטעמים של המזונות השונים קשורים לחמשת האלמנטים; איכות המזון למרבה הצער הולכת ומתדרדרת עקב שימוש בחומרים משמרים, חומרי דישון מסוכנים וזיהום סביבתי – דבר שלא צריך להיות מומחה ברפואה סינית ותזונה כדי להבין שהוא משפיע לרעה על בריאותנו; האנרגיה של כל מזון היא אחת מחמש אפשרויות (“חם”, “קר”, “חמים”, “קריר” ו”נייטרלי”) כשלכל אחת מהן השפעה שונה על גופנו (אגב, האנרגיה לא בהכרח קשורה לטמפרטורה – תה ירוק, למשל, הוא בעל אנרגיה “קרה” גם כששותים אותו חם); והתנועה היא אחת מארבע אפשרויות (למעלה, למטה, פנימה והחוצה) ובהתאם לכוון התנועה גם האפשרות להשתמש במזון לשם ריפוי ברפואה סינית (למשל, כדי לטפל ברגליים צריכים מזונות שהתנועה שלהם היא כלפי מטה).

תזונה וחמשת האלמנטים

לכל סוג מזון יש את האלמנט שלוהחיבור בין רפואה סינית ותזונה מביא לכך שכל סוג מזון משויך לאחד מחמשת האלמנטים שמהווים את מעגל החיים על פי רפואה סינית – עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.

חוסר איזון בגוף בין חמשת האלמנטים עלול להוביל למצוקות שונות (שבהן מטפלים במסגרת רפואה סינית למשל באמצעות דיקור סיני). חוסר איזון שכזה עלול להיגרם גם בשל תזונה לא נכונה: כך למשל צריכה מופרזת של מתוקים תגרום לעודף אלמנט אדמה בגוף. באופן דומה, מאכלים חריפים משויכים לאלמנט המתכת, וצריכה מופרזת שלהם גם היא אינה מומלצת (מאכלים חריפים גורמים להזעת יתר והצ’י פשוט מתנדף גם הוא). אלמנט המים נמצא במאכלים מלוחים, עץ קשור למאכלים חמוצים ואילו מאכלים מר הם בעלי אלמנט אש (והידע שהצטבר ברפואה סינית ותזונה מעיד כי צריכה מוגברת יתר על המידה שלהם עלולה להתבטא בפגיעה בנפש).

המלצות כלליות

הרגלי התזונה של חלק גדול מהאוכלוסייה, כך על פי מטפלים ברפואה סינית, אינם בריאים. הכוונה היא לאו דווקא למה אוכלים – אלא לאיך אוכלים. אכילת בזמן מתח וכעס, למשל, אינה מומלצת, וגם לא תוך כדי צפייה בטלוויזיה, גלישה באינטרנט וכו’.

בכלל, ברפואה סינית ממליצים על מתן כבוד לאוכל ולפעולת האכילה. אם חלק ניכר מאיתנו אולי אוהב לאכול אבל לא מוצא את הזמן לשם אכילה נינוחה ומסודרת (שלא לדבר על בניית תפריט מאוזן והקפדה עליו) – והתוצאה, בריאות לקויה. הקשר בין רפואה סינית ותזונה בא לידי ביטוי גם בהמלצה על שעות הארוחות: חשוב מאוד לאכול ארוחת בוקר עשירה ומזינה עד השעה 9 בבוקר, את ארוחת הצהריים לאכול אחרי 13:00 (השעות שבין 11 ל-13 מוקדשות ללב ואסור לבזבז אנרגיה על אוכל) ואילו את ארוחת הערב מומלץ לאכול לא יאוחר מהשעה 19:30 (אכילה מאוחרת עלולה להביא להפרעות בשינה).

במקרים מסוימים לצד שינוי הרגלי האכילה ויצירת תפריט חדש, ימליץ מטפל ברפואה סינית גם על צמחי מרפא סיניים וירקח למטופל פורמולה המותאמת ספציפית עבורו.