רפואה סינית עבור ילדים

רפואה סינית לילדיםיותר ויותר מבוגרים פונים לעזרת מטפלים ברפואה סינית כדי להתגבר על מצוקות שונות – לעומת זאת, רפואה סינית לילדים נמצאת עדיין בחיתוליה. כלומר, הידע כיצד לטפל בילדים באמצעות הכלים השונים של רפואה סינית קיים, ילדים שמגיעים עם הוריהם למטפל ברפואה סינית זוכים לשיפור משמעותי של רמת הבריאות שלהם ושל איכות החיים שלהם באופן כללי, ובכל זאת עדיין לא מגיעים ילדים רבים לטיפול שכזה.

ייתכן שהסיבה לכך היא הזיהוי בין רפואה סינית לבין דיקור סיני, והחשש מפני מחטים שיינעצו בגופם של ה”גוזלים” הרכים (חשש שאין לו אחיזה במציאות). ייתכן גם שהורים רבים עדיין סומכים יותר על רפואה מערבית מאשר על רפואה משלימה, וגם אם הם עצמם פונים לעזרת מטפלים ברפואה סינית הרי שרפואה סינית לילדים נחשבת בעיניהם לא מספיק בטוחה.

כך או כך, כדאי לדעת שרפואה סינית לילדים עשויה לחולל פלאים בחייהם – ועל פי כל הסימנים תוך שנים לא רבות המחזה של ילדים המגיעים לטיפול ברפואה סינית יהיה נפוץ ומקובל, בדיוק כמו פנייה בימינו לרופא המשפחה ונטילת תרופות שונות.

הילד “כל הזמן חולה”? רפואה סינית!

יש הורים שמרגישים ש”הילד שלהם כל הזמן חולה”, שכל וירוס שמסתובב נדבק לזאטוט שלהם ומסרב להרפות ושכל הזמן הילד בבית. מעבר לתסכול – הן של הילד, שבמקום לבלות עם חבריו נאלץ להישאר ספון בביתו, והן של הוריו, שמפסידים ימי עבודה יקרים ובנוסף דואגים לשלום הזאטוט – מדובר במצוקה לא פשוטה שפוגעת בצמיחה ובהתפתחות התקינה של הילד.

רפואה סינית לילדים מחפשת את השורשים העמוקים של מצב לא פשוט זה. במקום לטפל כל פעם בסימפטום זה או אחר, בעזרת תרופות שאולי מעלימות את הסימפטומים אך לא מטפלות בשורש הבעיה, מתעמק המטפל בכל הוויית חייו של הילד ומוצא בהם את הגורמים שמאפשרים למחלות השונות לחזור ולתקוף אותו שוב ושוב.

טיפולי רפואה סינית לילדים “חולניים” כוללים ברוב המקרים דיקור סיני (מותאם במיוחד לילדים), המלצות תזונתיות, חיזוק מערכת החיסון באמצעים נוספים (צמחי מרפא, תרגילים שונים ועוד) – כל אלה יבטיחו שכל מערכות הגוף ישובו לאיזון ויתפקדו כהלכה, והגוף יהיה מאוזן וחזק ולא יאפשר לאויבים מבחוץ לתקוף אותו.

לימודי רפואה סינית לילדים

מחט דיקור סינימטפלים המעוניינים לטפל ברפואה סינית לילדים עוברים קורס מיוחד במסגרת לימודי רפואה סינית, המכשיר אותם לטפל בבעיות הייחודיות של הילדים – ולדעת לעשות זאת באופן אפקטיבי ואתי. מצד אחד ילדים, במקרים רבים, פתוחים הרבה יותר ממבוגרים לרעיונות חדשים וגם לטיפולים שבמבט ראשון נראים יוצאי דופן כמו דיקור סיני או מוקסות. מצד שני, הטיפול בילד בכל שיטה שהיא, ולאו דווקא רפואה סינית, דורש רגישות גבוהה במיוחד ויכולת ליצור אינטראקציה מיידית של אמון וביטחון.

תזונת הילדים על פי רפואה סינית

רפואה סינית אינה רק מחטים ונקודות דיקור, אלא גם שינוי כולל של אורח החיים ובתוך כך גם של התזונה – ובפרט כשמדובר ברפואה סינית לילדים. באופן כללי החיבור בין רפואה סינית ותזונה הוא הדוק ורב חשיבות, וכשמדובר בילדים, שרבים מהם סובלים ממצוקות פיזיות ורגשיות רבות עקב תזונה לקויה, החשיבות מתעצמת.

כמובן שיש להתאים את התזונה לכל ילד ספציפית, אבל מטפלים ברפואה סינית לילדים ממליצים על מספר כללים כלליים שמתאימים לכל הילדים:

ארוחת הבוקר חשובה לתזונה התקינה של הילדיםכך למשל, אסור לוותר על ארוחת בוקר (וכדי להבטיח שהילד לא יוותר, כדאי לתת לו דוגמה אישית ולאכול יחד איתו את הארוחה החשובה הזו), ובנוסף, כדאי להפחית צריכת חטיפים ומתוקים ולהרבות באכילת ירקות (ושוב, דוגמה אישית מההורים תסייע בשינוי).