היתרונות של טיפולי איורוודה

העולם שלנו מלא במתח וחושף אותנו למחלות וכאבים שונים. הדרכים לטפל בכל אותן תופעות שליליות יכולות להיות שונות ואחת מהן היא דרך טיפול איורוודה. שלא כמו הרפואה הקונבנציונלית שמטפלת לרוב בסימפטום, האיורוודה מטפלת במקור הבעיות ומכאן שהיא מביאה איתה יתרונות רבים.

חיזוק הגוף והנפש

לאיורוודה יש יכולת לחזק את הגוף והנפש ולמעשה היא רואה את השניים כמקשה אחת כאשר המצב הגופני משפיע על המצב הנפשי ולהיפך. חיזוק הגוף היא משימה חשובה מאד והאיורוודה מאשפרת למטופליה ליהנות מכך כשהיא מביאה איתה כלי טיפול מגוונים.

שיפור תפקוד המערכת החיסונית

חיזוק המערכת החיסונית מובילה לכך שהגוף יכול להתמודד מול אתגרים רבים. ברגע שהמערכת החיסונית מתפקדת כראוי מסוגל האדם להתמודד עם מחלות שונות, נגיפים וכמו כן הוא מתפקד טוב יותר ביום יום, מה שיכול לבוא לידי ביטוי גם בפעולות שנראות רגילות כמו למשל תפקוד טוב של מערכת העיכול, ערנות, ריכוז מוגבר ועוד היבטים חיוניים.

שחרור חסימות אנרגטיות

רפואת האיורוודה מתייחסת לאדם עצמו ולאנרגיה שלו. אנרגיה תקועה מובילה לגוף ונפש שלא מתפקדים כראוי ולא משרתים את האדם על הצד הטוב ביותר. במהלך הטיפול משתמש המטפל באמצעים מגוונים מאד כאשר אחת מהמטרות היא לשחרר חסימות שישנן בגוף. שחרור החסימות מעניק למטופל תחושת קלילות, מסוגלות לבצע פעולות שונות והיא גם נותנת מזור לכאבים שונים.

טיפול ממוקד המותאם באופן אישי לכל אחד

טיפול איורוודה הוא טיפול המותאם לכל אחד באופן אישי. המטפל המומחה בתחום בוחן את המצב של המטופל על פי פרמטרים שונים ומתאים לו את הטיפול הנכון לו ביותר. לרשות המטפל כלים שונים לאבחון וכלים שונים לטיפול. את האבחון הוא מבצע על פי כל הכלים שברשותו כמו למשל תשאול, בדיקת מאפיינים גופניים ודופק והוא מבצע עבור כל המטופלים את האבחון המעמיק.

הטיפול באיורוודה יכול לכלול שינוי תזונתי, עיסוי, מתן טינקטורת צמחים ועוד. לאחר ביצוע אבחון מעמיק יבחר המטפל מהו הטיפול הנכון ביותר למטופל על פי הצורך שלו. מכאן אפשר להבין כי שני מטופלים יכולים להגיע אל הטיפול עם אותה פניה (למשל תלונה על כאבי ראש) אך כל אחד יקבל טיפול שונה כיוון שהסיבה להיווצרות הבעיה היא שונה.

היתרונות של האיורוודה רבים ואחד מהם הוא היכולת שלה להעניק לכל אחד את הטיפול הטוב ביותר עבורו וטיפול בעומק הבעיה ולא רק בסימפטום. אפשר לצפות כי לאחר הטיפולים ירגיש המטופל הטבה במצבו באופן כללי, היעלמות של הסימפטומים שמפריעים לו וירגיש חזק ובריא יותר. שמירה על כללי הטיפול וההמלצות שניתנות על ידי המטפל ימנעו חזרה של הבעיות שהובילו מראש לפניה לטיפול.