הקשר בין רפואה משלימה לבין מוצרי טיפוח טבעיים

הרפואה המשלימה, שבעשורים האחרונים הולכת ותופסת מקום מרכזי יותר ויותר, מציעה לנו מבחר רחב של שיטות טיפול, מכאלה מוכרות מאוד דוגמת דיקור סיני או רפלקסולוגיה, דרך כאלה מוכרות קצת פחות כגון וואטסו (שיאצו במים) או אירידיולוגיה (אבחון על סמך קשתית העין) וכלה בכאלה שטרם הגיעו לידיעת הציבור הרחב ובהן מוח אחד (שכלול של הקינסיולוגיה) או ריברסינג (טיפול רגשי על בסיס נשימה מודעת). המכנה המשותף של כל אותן שיטות טיפול רבות שבעבר כונו אלטרנטיביות וכיום הן בעיקר מוגדרות כ”הוליסטיות” הוא החיבור לטבע והרצון לחזור לשורשים כדי לפתור מן היסוד מצוקות שונות שמפריעות לנו לחיות את החיים שתמיד רצינו.

מוצרי טיפוח טבעיים הם פן נוסף של החיבור לטבע ושל ההבנה כמה יופי ואיכויות טמונות בו, כך שהחיבור בין שיטות הטיפול של הרפואה המשלימה לבין מוצרי טיפוח אלה הוא טבעי ביותר ומייצר סינרגיה משובחת.

השילוב המנצח של דיקור סיני וצמחי מרפא

מי שהיטיבה לזהות את האיכויות המרפאות של צמחים רבים כבר לפני אלפי שנים היא הרפואה הסינית, ובהתאם טיפולים רבים בשיטות הנשענות על הידע עתיק היומין ורחב ההיקף של תורה זו משלבים בתוכם גם צמחי מרפא. בפרט כך הדבר כשמדובר בטיפולים בדיקור סיני, שבהם נהוג מאוד כתמיכה למרכיב העיקרי, הדיקור המדויק והממוקד, להשתמש בצמחים מתאימים.

בין צמחי המרפא הסיניים הרווחים ביתר: אנג’ליקה סינית, מרווה רפואית, אסטרגלוס, מרווה סינית, שוש קירח, זנגביל (ג’ינג’ר), כורכום, שן ארי וזקן תירס – כל אלה משמשים גם בסיס ללא מעט מוצרי טיפוח טבעיים דוגמת מסכות טבעיות לפנים, שמני גוף וכו’.

עוד כדאי לדעת בהקשר זה כי ברפואה הסינית המסורתית מושם דגש על שילוב נכון בין מספר צמחי מרפא לפתרון אפקטיבי במיוחד של כל בעיה, כשישנו צמח אחד שהוא ה”קיסר”, כלומר הוא החיוני ביותר באותו טיפול ספציפי, ולצידו ישנם צמחים בתפקידי “שרים”, “עוזרים” ו”משרתים” שתפקידם לאפשר לקיסר להביא לידי ביטוי את מלוא סגולותיו.

איך טיפולים רגשיים מעניקים לנו מראה מושך יותר?

חיבור אחר בין מוצרי טיפוח טבעיים לבין שיטות טיפול מן הרפואה המשלימה הוא התרומה המשמעותית של טיפולים בשיטות אלה למראה שלנו.

מתחים, חרדות, לחצים, דיכאון ורגשות שליליים באופן כללי פוגמים במראה שלנו: עור הפנים ייראה עייף יותר, השיער עלול לנשור ועוד לפני זה להיראות נטול ברק, ובכלל, החזות שלנו מקרינה את מה שאנחנו מרגישים וכך למשל אף פילינג טבעי לפנים לא יעזור למי שסובל מחיים רוויי מתח ולחץ.

הרפואה המשלימה, על המגוון העצום של האפשרויות שהיא מעניקה לנו, עוזרת לנו לסלק מחיינו את כל הגורמים, המודעים והלא מודעים, שמייצרים מתחים וחרדות, קשיים וכשלונות, ובכך תורמת תרומה משמעותית למראה החיצוני שלנו, לא פחות מאף מוצר טיפוח טבעי, איכותי ככל שיהיה.

הסוגים השונים של מוצרי טיפוח טבעיים

מאחר שבנוסף לגורמים הרגשיים שמונעים מאיתנו להיראות במיטבנו ישנם עוד גורמים – למשל זיהום האוויר ההולך והופך כבד יותר ויותר כל העת, נזקי קרינה מסוגים שונים, חשיפה לחומרי הדברה או ניקיון ועוד – שפוגעים בעור שלנו ועלולים להוביל להזדקנותו בטרם עת ולמראה לא מושך בעליל, הרי שלצד הטיפולים בשיטות האלטרנטיביות כדאי לשמור גם על שגרת טיפוח שמעניקה לעור הגוף ועור הפנים את כל מה שהם זקוקים לו.

בפרט מומלץ ניקוי יומיומי מוקפד של הפנים בעזרת סבון טבעי, הענקת לחות בעזרת קרם גוף (שמותאם לסוג העור של האדם) ושימוש שבועי במסכות מזינות וממצקות (גם כן בהתאם לסוג העור של האדם).