טיפולי רפואה סינית לגיל השלישי

התפיסה הרווחת אצל רבים בעידן המודרני היא כי כיום על פניו אנו בריאים מאי פעם – הרפואה המודרנית מביאה עמה יכולות שבעבר נחשבו למדע בדיוני לצד טכנולוגיות מתקדמות רבות ופיתוחים בתחום הפרמקולוגיה אשר מאפשרים ליהנות מתוחלת חיים ארוכה ואיכות חיים גבוהה יותר מאי פעם.

עם זאת, בתחומים אחרים נראה שאנו נמצאים בנקודת משבר כאשר יותר ויותר אנשים בעולם המערבי סובלים ממחלות כרוניות עמן הם מתמודדים חלק ניכר מחייהם. יתר לחץ דם, מחלות לב, בעיות אורתופדיות, סוכרת, בעיות בעיכול ועודף כולסטרול הן רק חלק מהמחלות הכרוניות עמם מתמודדים רבים מאיתנו, וככל שהגיל עולה, כך עולה הסבירות שנתמודד עמן. 

רפואה הוליסטית בשיטה הסינית – לחיים בוגרים בריאים יותר

הרפואה הקונבנציונלית, על כל מעלותיה, אינה יכולה לספק תמיד מענה שלם כולל למכאובי הגוף. הגישה הטיפולית המערבית היא סימפטומטית, נקודתית ומבוססת על מצב הגוף כבלתי תקין. כלומר, אנו מאבחנים בעיה ופותרים אותה באופן נקודתי. פעמים רבות, הטיפול הנקודתי במקום אחד, עשוי להחמיר מצבים בתחום אחר. הטיפולים התרופתיים הכימיים, ההתערבויות הפולשניות והגישה הנקודתית אמנם מספקות מענה סימפטומטי, אך אינם ניגשים למקור המהותי של הבעיה ואף עשויים להחמירה.

הרפואה הסינית יוצאת מתוך נקודת ההנחה כי הגוף שלנו דורש איזון מסוים החולש על כל המערכות בו ומזהה אותו כאורגניזם שלם המנהל מערכת יחסים בין המערכות השונות. בעת האבחון בשיטה הסינית, ננסה לזהות מהו חוסר האיזון הכולל בגוף שמביא לסימפטום ונפתור את הבעיה מן השורש. כך לא תחול רק הקלה בבעיה הנוכחית, אלא נביא את הגוף למצב תפקודי טוב יותר ונמנע בעיות עתידיות. 

דיקור סיני – פתרון אופטימלי לגיל הזהב

בגיל הזהב, יותר מבכל תקופה אחרת בחיינו, חשוב מאוד לדאוג לתפקודו הכללי של הגוף ולטפח את המערכות הפיזיות ויחסי הגומלין ביניהן. טיפול מוקדם והוליסטי יוכל למנוע בעתיד טווח רחב של מחלות כרוניות ותופעות פיזיות שונות שיפגעו משמעותית באיכות החיים ועל התפקוד היום-יומי.

אחת הפרקטיקות היעילות ביותר לטיפול באי האיזונים בגוף בגישה הסינית היא דיקור סיני. הטיפול המסורתי, בו נעשה שימוש במחטים זעירות המוחדרות לנקודות אנרגטיות שונות בגוף, מסייע לתפקוד מאוזן והרמוני יותר של מערכות הגוף ומסייע לזרימת אנרגיה תקינה ואיכותית שמונעת סיבוכים רבים בעתיד. 

לאילו מטרות יעיל הדיקור הסיני?

טיפול זה מסייע למניעה ולטיפול בבעיות רבות בהן נתקלים מבוגרים רבים במהלך חייהם. על ידי שיטה אשר אינה עושה שימוש בתרופות, ניתן לקבל טיפול יעיל במגוון תחומים כמו:

  • בעיות אורתופדיות – טיפול בפריצת דיסק, כאבי גב, ברכיים, צוואר וכו’.
  • הפרעות שינה
  • כאבי מפרקים
  • הפרעות במערכת העיכול
  • מיגרנות, בעיות בזיכרון ובמצבי הרוח.

אם בעבר היו הטיפולים הסיניים נחלתם של מטפלים פרטיים העובדים בחוגים אזוטריים, כיום מתקבלות השיטות הסיניות על ידי הקהילה הרפואית ויעילותן הוכחה במחקרים רבים. כיום רופאים מומחים רבים מפנים אל קליניקות הטיפול ואף ניתן ליהנות מסבסוד על ידי קופת החולים עבור טיפולי דיקור סיני.