הכן את גופך לעונות המעבר

עונת המעבר, במיוחד בין הקיץ לחורף, הינה עונה בה רבים סובלים מחולשות שונות בגוף, ממחלות כאלו ואחרות וממיחושים אשר נגרמים כתוצאה מהשינויים התכופים במזג האוויר. לכן, אם לעונת המעבר הבאה אתם רוצים להגיע מוכנים, ולהיות מוגנים יותר מפני כל אותן תופעות שתקפו אתכם בשנה הקודמת, קראו את המאמר ותקבלו כמה טיפים שיסייעו לכם להכין את הגוף לקראת עונת המעבר באופן הטוב ביותר.

חיסונים נגד שפעת

לקראת עונת המעבר, ממש בסוף הקיץ, מומלץ לכל אחד לעבור חיסונים נגד שפעת אשר יתרמו רבות לצורך חיזוק המערכת החיסונית ויגנו על האדם באופן יעיל יותר. כל קופת חולים מעודדת את המבוטחים שלה להתחסן נגד שפעת, וכדאי לא לוותר על החיסון הזה – במיוחד אם יש לכם ילדים בבית.

עבור ילדים, שפעת יכולה להיות מסוכנת יותר וקשה יותר, ולגרום להם סבל אותו ניתן למנוע בעזרת חיסון פשוט אשר הוכח כבטוח יחסית. לכן, פנו כבר עכשיו אל רופא המשפחה שלכם ובקשו הפניה לקבלת חיסון נגד שפעת, עוד לפני תחילת עונת המעבר ולפני בוא החורף.

תזונה נכונה

עוד נושא חשוב אשר יכול לסייע רבות לצורך חיזוק המערכת החיסונית הוא תזונה נכונה. לקראת עונת המעבר, ובכלל – חשוב להקפיד על תזונה נכונה אשר תכלול את כל הוויטמינים הדרושים לגוף, ובפרט ויטמין C, ושתחזק את הגוף היטב לקראת השינויים במזג האוויר.

אם אינכם בטוחים מהי התזונה הנכונה עבורכם בשלב זה בחיים ולאור שגרת יומכם, פנו אל רופא המשפחה או אל תזונאי מוסמך בקופת החולים שלכם. תוכלו לקבל מהם מידע שיסייע לכם לבנות תפריט בריא לעצמכם ולכל המשפחה ולשדרג את הארוחות עם מרכיבים שיתרמו לכם רבות לצורך חיזוק המערכת החיסונית בגוף.

עושים סדר בארון הבגדים

רבים מגיעים לעונת המעבר ומגלים כי הבגדים מהשנה שעברה כבר אינם מתאימים להם, ולכן מסתובבים במשך זמן רב עם בגדים השייכים לעונה הקודמת ואינם מתאימים למזג האוויר בחוץ. למשל, בעונת המעבר בין הקיץ לחורף אמנם לא קר מאוד כמו בשיא החורף, אך עדיין יכולות לנשוב רוחות חזקות וגשמים פתאומיים עלולים לרדת, ואדם שיצא החוצה בבגדי קיץ עלול להתקרר בתוך דקות ספורות.

לכן, עוד לפני שעונת המעבר מגיעה, עשו סדר בארון הבגדים שלכם ובארונות של הילדים. מיינו את הבגדים שיכולים להתאים לכם גם השנה, ואת הבגדים שכבר אינם מתאימים – הוציאו החוצה. כך הארון יהיה מוכן לעונת המעבר באופן הטוב ביותר, תוכלו להצטייד מבעוד מועד בבגדים חדשים אם אתם זקוקים לכך, ותוכלו לקבל את עונת המעבר ללא כל בעיה, ומבלי שהיא תשפיע עליכם לרעה.

כך תכינו את גופכם לקראת עונת המעבר הקרובה, וכך תוכלו לעבור אותה בשלום – ללא ימי מחלה, חולשה כללית, התקררות או כל תופעה אחרת אשר מאפיינת עבורכם את עונת המעבר מדי שנה.