עובדות על לימודי תעודה של רפואה סינית

שיטת טיפול עתיקה אך פופולרית

בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה במעוניינים להירשם ללימודי רפואה סינית. מכללות שונות מציעות תוכנית הכוללת לימודי תעודה הנמשכים מספר שנים אשר בסיומה ניתן להתחיל לעבוד במקומות שונים המטפלים באמצעות רפואה סינית.

אמנם הרפואה הסינית נחשבת לשיטת טיפול ותיקה הפועלת לפי כללים אשר נקבעו למעלה מ100 שנים, אבל רבים מעוניינים להיעזר בשיטה. מה כוללת השיטה? סטודנטים אשר לומדים לימודי רפואה סינית לומדים במהלך הלימודים דיקור סיני ושיאצו וכן תזונה וצמחי מרפא.

מה כולל מסלול הלימודים

כפי שהזכרנו קודם לכן, כיום ניתן למצוא לא מעט מסלולים של לימודי תעודה ולכן חשוב מאד לבחון מה כולל מסלול הלימודים. ניתן לראות כי מסלולי הלימודים המציעים לימודים לתעודה כוללים מספר נושאים :דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה. במסגרת תוכנית הלימודים יש התמקדות בכל אחד מהנושאים. בסיום ארבע שנות לימוד הסטודנטים יצאו לשוק העבודה כאשר הם מנוסים בכל הקשור ליסודות של הרפואה הסינית.

  • דיקור סיני: דיקור סיני נחשב לאחת הדרכים היעילות ביותר לטפל בכאבים שונים. הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחטים קטנות ודקות לנקודות שונות בגוף, כאשר מדובר בטיפול שאינו כואב. המטרה של הדיקור היא לגרום לאיזון ולהביא להקלה.
  • צמחי מרפא: השימוש בצמחי מרפא מבוסס על תורה עתיקה הכוללת מגוון רחב מאד של צמחי מרפא, כאשר כל צמח מיועד לטיפול בבעיות שונות. המטפל מכין את התרכובת בהתאם לשיחה עם המטופל. המטופל מספר לו אודות הסימפוטמים וכך המטפל יודע באיזה צמחים לעשות שימוש.
  • תזונה: בהתאם לרפואה הסינית בעיות רבות בגוף נגרמות כתוצאה מאכילה לא נכונה. העידן המודרני בו אנו חיים כיום מזמן לנו לא מעט פיתויים בכל הקשור לאכילה מה שגורם לעלייה במשקל ולסוגים שונים של מחלות. על פי הרפואה הסינית, ניתן לטפל בבעיות שונות בהתאם לתפריט מתאים.

 

מה כוללים לימודי תעודה של רפואה סינית

אם עד עכשיו עסקנו בנושאי הלימוד במסגרת לימודי תעודה הרי כעת נבחן מה באמת מתרחש מאחורי הקלעים של תוכניות הלימודים. אין ספק כי זה טוב ויפה ללמוד אודות נושאים שונים הקשורים ברפואה הסינית, אך ללא הרצאות ותרגול מעשי יהיה קשה מאד להתקדם.

  • לימודי רפואה מערבית: אמנם לימודי תעודה מלמדים את רזי הרפואה הסינית, אך במסגרתם ניתן ללמוד גם נושאי לימוד מתחום הרפואה המערבית.
  • סיור במעבדות: בדיוק כפי שמתקיימים סיורים במעבדות במסגרת לימודי רפואה, כך גם במסגרת לימודי  תעודה בנושא רפואה סינית ניתן להשתתף בסיורים במסגרת הלימודים במעבדות אנטומיה וללמוד על גוף האדם.
  • .
  • נסיעה לסין למטרת לימודים: במסגרת הלימודים ניתן לנסוע לסין במסגרת משלחת ולהתמחות בבתי החולים.
  • הרצאות של אורחים: במסגרת תוכנית הלימודים הסטודנטים משתתפים בהרצאות של אורחים המרצים בנושאים שונים.